ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

oswiadczenia majątkowe - wstep

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2004-08-10 20:17:40 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

 
 

Akapit nr - brak tytułu

Wszystkie oświadczenia zapisane są w formacie darmowego programu Acrobat Reader (.pdf), który można pobrać ze strony www.adobe.com

Akapit nr - brak tytułu

 
 

Akapit nr - brak tytułu

 
         Nowelizacja niektórych ustaw oraz innych aktów prawnych wprowadziła obowiązek udostępniania kolejnych informacji publicznych, których nie wymieniono w ustawie zasadniczej tj. w ustawie o dostępie do informacji publicznej.

          Ustawa z dnia 23 listopada 2002 roku o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz zmianie niektórych innych ustaw, wprowadziła obowiązek udostępniania w Biuletynie Informacji Publicznej, informacji zawartych w oświadczeniach majątkowych osób pełniących funkcje publiczne, m.in.:
- radnych,
- wójtów,
- burmistrzów,
- starostów,
- sekretarzy,
- skarbników gmin oraz powiatów.

          Zgodnie z art. 24i. ust. 1 informacje zawarte w oświadczeniu majatkowym są jawne, z wyłączeniem informacji o adresie zamieszkania składającego oświadczenie oraz o miejscu położenia nieruchomości, a z art. 24i, ust.3 jawne informacje zawarte w oświadczeniach majatkowych są udostępnione w Biuletynie Informacji Publicznej, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001r. o dostepie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 oraz z 2002r. Nr 153, poz. 1271).
« powrót do poprzedniej strony